Kinga Bełc

Pierwsze kroki taneczne stawiałam w mojej szkole podstawowej, gdzie też uczyłam się gimnastyki artystycznej. Od 2008 roku tańczyłam new age w zespole Chocolate Dance Mini w Warszawie.

Później trenowałam w szkole tańca Reliese Dance Company, gdzie uczyłam się takich styli jak jazz, modern, współczesny, taniec klasyczny oraz disco dance. Wielokrotnie zdobywaliśmy tytuły mistrzów i vice-mistrzów Polski. Również udawało mi się zajmować takie miejsca, jako solistka, na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Miałam także przyjemność uczestniczyć w wielu wydarzeniach, gdzie wraz z zespołem pracowaliśmy jako oprawa artystyczna. Stawiałam też tam moje pierwsze kroki instruktorskie, przygotowując innych solistów do zawodów.

W 2016 roku zakończyłam swoją przygodę z tańcem turniejowym i przez rok byłam w komercyjnym zespole TV project w Egurrola Dance Studio, gdzie mogłam występować w m.in. takich programach jak DDTVN i Jaka to Melodia. Szkoliłam się tam głównie w stylach hip hop i commercial.

Od 2020 jestem powiązana ze szkołą tańca SDA, gdzie trenuję High Heels w grupie HEELS HARMONY prowadzoną przez Edytę Rokitę i Marcelinę Glasse. Równocześnie ćwiczę ten styl tańca na programach treningowych u Kuby Walicy, Jessici Ali i Julki Żytko.

W 2018 roku ukończyłam kurs instruktora tańca jazzowego, gdzie prócz szkolenia warsztatu tanecznego uczyłam się o historii i teorii tańca, anatomii i fizjologii człowieka oraz o rytmice.

Przez te wszystkie lata brałam udział w wielu warsztatach, gdzie uczyłam się od instruktorów z całego świata, m.in. Galen Hooks, Blake McGrath, Malou Linders, Nicole Kirkland i Nika Kljun. Szkoliłam się w takich szkołach tańca jak Pineapple Dance Studio w Londynie,  Broadway Dance Center, Peridance  i Marha Graham School w Nowym Jorku.