Lavinia Laber

Tancerka reprezentująca style dancehall oraz twerk, prekursorka tańca do muzyki soca w Polsce, członkini ekipy United Royal Tribe, założycielka Soca Poland.

Kulturą Jamajki zainteresowała się w 2009 roku i od tamtej pory stale zgłębia wiedzę na jej temat. Trzykrotnie odwiedziła wyspę, gdzie poznawała jej kulturę i uczyła się dancehallu od jego twórców.

W 2013 rozpoczęła pracę jako instruktor twerku i dancehallu, a od 2017 roku swoją działalność dedykuje również muzyce soca pochodzącej z Trynidadu i Tobago. Inicjatorka pierwszych w Polsce zajęć tanecznych (Wine it up – Waistline Workout), których misją jest nauka poruszania się do muzyki soca, jak również promowanie kultury wysp, z których gatunek ten się wywodzi oraz będącego jej częścią karnawału. Jest jedną z najbardziej docenianych europejskich tancerek w tej dziedzinie.

Reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej m.in. jako ambasador marki Live Love Soca oraz Carnival Rogue. W ubiegłych latach występowała oraz  prowadziła zajecia taneczne na Uber Soca Cruise – największym na świecie festiwalu muzycznym na wodzie.

Występowała u boku takich artystów, jak Machel Montano(Trynidad i Tobago), Agent Sasco(Jamajka), Ding Dong(Jamajka), Subance (St. Lucia), Freezy (St. Lucia), Mr Eazi (Nigeria), Blackstreet (USA) oraz Motto (St. Lucia) m.in. na scenach wielkich eventów takich, jak Hip Hop Kemp, Machel Monday czy Uber Soca Cruise.

Można zobaczyć ją w teledyskach takich artystów, jak:

Charly Black (JA), Ricardo Drue (AG), Deadly Hunta(UK), Bas Tajpan(PL), Machel Montano (Trinidad and Tobago), Skinny Fabulous(St Vincent), Iwer George (Trinidad and Tobago)

Wybrane Osiągnięcia:

  1. Zdobywczyni tytułu Dancehall Queen podczas imprezy „Dancehall Nice Again” (Toruń, 2016)
  2. Trzykrotna zwyciężczyni Twerk Contest (Wrocław, 2016, 2017 – dwukrotnie)
  3. wraz z URT zdobywczyni 1 miejsca na Queens on Top Poland 2018, 
  4. United Royal Tribe – 3 miejsce na Ogólnopolskich zawodach Spal Trampy (Gliwice, 2015)