Magdalena Dolata

Mag/Magdalena Dolata – urodzona w 1995 roku w Krakowie, połowę życia młodzieńczego spędziła na Kaszubach. Dzięki ucieleśnieniu w tańcu znalazła idealny środek wyrazu oraz przestrzeń do poszukiwań i odkrywaniu siebie. Przygodę z tańcem rozpoczęła jako 13 latka w grupie tańca Black Dance. Ukończyła krakowskie liceum o profilu Aktor Teatru Tańca oraz studia licencjackie i magisterskie na kierunku – Choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi. Odbyła 3 miesięczny staż jako asystentka choreografów na Escola Superior de Danza w Lizbonie (Portugalia).
W tańcu skupia się na przepływie ruchu, byciu paralelnie aktywnym i rozluźnionym, koherencji oddech – ciało oraz poszerzaniu peryferii widzenia i czucia innych ciał, obiektów, przestrzeni kosmicznej. Uwielbia tworzyć kombinacje ruchowe, które oddziałują zarówno na tancerza, jak i odbiorcę. 
Jako masażystka (Lomi Lomi Nui; Kobido;Relaksujący;Energetyczny) realizuje swoją empatyczną część, która wie jak rozmasować ludzkie bóle, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i metafizycznej. Pociąga ją transowość, transgresja, niejednoznaczność i perspektywa wielowymiarowa. Angażuje się w wiele projektów z pogranicza teatru kreacji rzeczywistości.
Współpracowała z następującymi działaczami Tańca i Teatru, m.in. : Anita Podkowa, Aleksander Kopański, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Amelia Bentes, Sonia Baptista, Margarida Belo Costa, Daria Kopiec, Gosia Mielech, Ilona Gumowska.
Artystycznie była lub jest związana m.in. z: Teatr Tańca KIJO, Teatr Nowy im. K. Dejmka, Teatr Witkacego, Light Move Festival, Kolektyw WIR oraz Materia (przestrzeń dla tańca). Pomysłodawczyni koncepcji Kolektywu Cyrk Pod Zielonym Xiężycem działającego w Łodzi. Domu w środku miasta, który zrzesza artystów ze wszystkich dziedzin sztuki. Jest członkinią Teatru Ruchu i Ognia RAGO, w którym pełni rolę choreografki, konceptuologa oraz performerki/tancerki.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji doświadczyć zajęć u Mag – najwyższa pora sprawdzić! Będzie energetycznie, zjawiskowo, wymagająco, lekko, zwinnie i czadowo!