Marcelina Glasse

Marcela aka Ruda, jest absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu – kierunek taniec oraz dyplomowanym instruktorem tańca i stylistą mody. Obecnie członkini dwóch ekip tanecznych, SUPER 6 oraz LADIES CREW, które związane są ze studiem tańca STREET DANCE ACADEMY.

Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w studiu tańca „Gemar” oraz ‘’Jast’”, gdzie miała okazję spróbować wielu stylów tańca, m.in. jazzu, współczesnego, hip hopu, oraz technik wspomagających jak klasyka i akrobatyka. Duża różnorodność stylów  tanecznych praktykowanych od samych początków  przygody, zapewniła jej wszechstronność, co jest szczególnie przydatne w choreografii. Razem z zespołem, brała udział w wielu pokazach, projektach i turniejach tanecznych zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Finalistka mistrzostw Polki w jazzie i modernie, zdobywczyni nagrody „Gracji za ogólny wyraz artystyczny” i wielu innych.

Podczas studiów, zgłębiała tajniki tańca modern i współczesnego. Prócz wiedzy praktycznej, została również wyposażona  w wiedzę teoretyczną, m.in. z historii i teorii tańca, historii muzyki, choreologii, rytmiki, podstaw anatomii i fizjologii. W ramach pracy dyplomowej zatańczyła w spektaklu grupowym „Avanti” pod kierownictwem  Pauliny Wycichowskiej-Gogołek, oraz wykonała etiudę solową pt. „Drzazga wśród myśli”.

Uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów, gdzie uczyła się od światowej klasy choreografów i tancerzy. Szkoliła się również w The Basement Dance studio, Pineapple Dance Studios, Studio68 w Londynie,  Broadway Dance Center, Peridance w Nowym Jorku, oraz  Debbie Reynolds Dance Studio w Los Angels.

Jej taniec to nie tylko wiedza praktyczna i teoretyczna, ale nieodłączna część życia, pasja i zabawa.