Piotr Czyżewski

Piotr Czyżewski

Piotr „Czyżu” Czyżewski swoją przygodę z tańcem rozpoczął w liceum, kiedy zafascynowany bboyingiem (breakdancem) na ponad 10 lat zaangażował się zgłębianie tajników tego stylu. Na przestrzeni lat związany był z takimi grupami jak Crackin Floor, Enklawa Rytmu oraz Funky Masons z którymi wygrywał i zdobywał czołowe miejsca na znaczących zawodach w naszym kraju (m.in. Warsaw Challenge czy Show Your Skills), prowadził szereg warsztatów, a także pełnił rolę sędziego na wielu contestach. Umiejętności szlifowane pod okiem czołowych bboys i legend tego stylu na świecie, pozwoliły mu rozwinąć się zarówno fizycznie jak i mentalnie, co do tej pory wykorzystuje. Chcąc rozwijać swoje umiejętności taneczne we wszechstronny sposób rozpoczął pobieranie lekcji innych styli, wśród których znalazły się jazz, balet, taniec współczesny, hip hop, popping, locking a także szeroko rozumiana choreografia.

Obecnie regularnie szkoli się w najlepszych studiach tańca w Los Angeles (Debbie Reynolds, Millenium Complex, Movement Lifestyle) oraz Londynie, gdzie jego mentorami są największe nazwiska w branży tanecznej pracujący na co dzień z takimi artystami jak Michael Jackson czy Madonna. Wszechstronne szkolenie pozwoliły mu zostać w Polsce cenionym nauczycielem o uznanej renomie i rozpoznawalnym stylu. W roku 2008 otworzył wraz z bratem studio Street Dance Academy, które bardzo szybko stało się cenioną marką i jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków tanecznych w Polsce, którego kadrę stanowią czołowi specjaliści w swoich stylach.

Kolejnym krokiem w jego karierze było stworzenie SDA CAMP oraz SYMPHONY of MOVE czyli jednych z największych w Europie warsztatów tanecznych podczas, których zajęcia prowadzą zaproszone gwiazdy, pracujące na co dzień w Los Angeles. Jest on także założycielem SDA ARTISTIC AGENCY a także pomysłodawcą programu stypendialnego dla uzdolnionych tancerzy Follow Your Dreams oraz członkiem grupy SUPER 6 stanowiącej polską taneczną czołówkę. Piotr regularnie zapraszany jest jako instruktor, choreograf, sędzia na różnego rodzaju warsztaty i konwencje ( juror precastingów Got to Dance ), przygotowuje choreografie i pokazy na różnego rodzaju eventy, tworzy spektakle taneczne i koncerty ( „Pamiętnik” „Przemijanie”), tańczy podczas ważnych wydarzeń takich jak choćby One Year To Go, uczestniczy w pracach nad videoclipami (m.in Asia Kwaśnik), wraz z grupą SUPER 6 bierze udział w zawodach (II miejsce WOD Berlin, zwycięstwo polskich eliminacji do Mistrzostwa Świata w Blackpool), a to tylko niektóre elementy jego tanecznego CV