Jak wybrać styl tańca ?

Czujesz się zagubiona/ny ? Czas na kilka słów o ZAJĘCIACH i STYLACH TAŃCA. Jak wybrać ten właściwy dla siebie ?

Taniec jest wszędzie. Programy telewizyjne, moda na zdrowy tryb życia, liczne warsztaty to tylko niektóre przyczyny jego popularności. Na chcących realizować swoją pasję czekają studia tańca, a w nich wiele propozycji. Od hiphopu przez dancehall, a na tańcu współczesnym kończąc. Oferta jest naprawdę bogata i łatwo się w niej pogubić. Oto na co warto zwrócić uwagę, by trafić na zajęcia i styl tańca swoich marzeń. A przynajmniej nie trafić na te ze swoich koszmarów.

Najpierw muzyka, potem styl tańca

Zastanów się jakiej muzyki lubisz słuchać w wolnym czasie, a najlepiej nie zastanawiaj się wcale. Im bardziej naturalnie pojawi się odpowiedź tym lepiej. To pierwsze czym należy się kierować wybierając zajęcia.Taniec i muzyka to jedność pamiętaj o tym. Nie znosisz jakiegoś gatunku muzyki, duża szansa że styl do którego się go tańczy też nie przypadnie Ci do gustu. Wybieraj te zajęcia i style, na których Twoja głowa zaczyna się rytmicznie, kiwać zanim instruktor powie CI co robić.

My body my weapon

Styl tańca to ruch i ciało. Niby oczywiste, ale czasem zdarza się o tym zapomnieć. Wszyscy mamy ograniczenia, które na początku ciężko pokonać. Z czasem wszystko staje się prostsze, ale nie zawsze. Masz spore problemy z bólem kolan, być może taniec współczesny floor work poziom master nie jest najlepszym pomysłem. Nie chodzi aby uciekać od wyzwań i odpuszczać. Jednak zawsze wybieraj zajęcia dostosowane do swojego poziomu i możliwości. Celem jest radość i przyjemność, a nie ból i frustracj

Nie trawię gościa

Większość z nas podczas zajęć tanecznych ma ten sam cel – dobrą zabawę. Dla każdego jednak droga to jego realizacji może być inna. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi temperament i charakter. Instruktor z energią na poziomie elektrowni atomowej dla kogoś może być znakomitym motywatorem, kogoś innego zaś może przytłaczać. Najważniejsze to czuć, że nadajemy z osobą prowadzącą na tych samych falach. Znajdź dla siebie osobę, której sposób prowadzenia najbardziej Ci odpowiada, a zobaczysz że frajda będzie podwójna. Nasz tip: Zacznij od pojedynczych zajęć, a nie decyduj się od raz na karnet.

Styl tańca, który zrobi Ci dzień

Pięć biznesowych spotkań, setka telefonów oraz tuzin wysłanych maili. Po takim dniu w pracy zajęcia taneczne mogą być znakomitą odskocznią. Mogą też być przysłowiowym gwoździem do trumny. Ty najlepiej znasz siebie, swój grafik i to jak czujesz się po codziennych obowiązkach. Dostosuj zajęcia taneczne do swojego trybu życia, chyba że masz komfort i możesz zrobić odwrotnie. Ustaw wszystko tak aby mieć poczucie, że idziesz na nie pełen ekscytacji, a nie wymęczony. Pamiętaj nic na siłę.

No dobrze, ale jaki styl ?

Kiedy już „uporałaś/łeś się” z tym o czym piszemy powyżej, możemy porozmawiać o stylach. Jest ich naprawdę wiele, a prezentowanie pełnego opisu każdego, rozwinęło by ten wpis do ogromnych rozmiarów. Nie uciekamy od tego, a na końcu znajdziesz link do skrótowego opisu głównych z nich. Najważniejsze to pamiętać, że każdy styl/zajęcia ma swoją złożoną historię, która tworzy się każdego dnia. Taniec to część kultury i trzeba o tym pamiętać. Podchodząc do tego w ten sposób, okaże się że wkraczasz w niezwykle ciekawy i piękny świat. Poznając rozbudzisz swoją pasję jeszcze bardziej. To jednak temat na inna historię. Pod TYM LINKIEM znajdziesz podstawowe informacje na temat kilku popularnych styli i zajęć tanecznych. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy CI podjąć właściwą decyzję jeśli dopiero zaczynasz, a jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają poszczególne style zajrzyj na nasz YOUTUBE.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *